Centrum Światła

Pomóż nam ukończyć budowę Eko-edukacyjnego ośrodka

Z twoją pomocą możemy uczynić świat lepszym miejscem

Od ponad 30-lat Fundacja Terapia Homa uczy Agnihotry i Terapii Homa oraz rozwija prototypowe ekologiczne gospodarstwo oraz ekowioskę Homa.

W czasie wielkich zmian, jakie obecnie zachodzą na naszej planecie, nasza Fundacja stara się kreować bezpieczną przystań, miejsce gdzie każdy może przyjechać by poznać techniki samodoskonalenia i życia w harmonii z naturą. Fundacja oferuje rozwiązania problemu zanieczyszczeń i pokazuje sposoby na uzdrowienie środowiska za pomocą sprawdzonych wedyjskich metod naukowych. Metody te jednocześnie korzystnie wpływają na nasz stan psychiczny, fizyczny i duchowy.

Fundacja Terapia Homa

Budynek Centrum

Budujemy międzynarodowy Ośrodek

Coraz więcej osób chce korzystać z dobrodziejstw, jakie dają nauki Ajurwedy, dlatego właśnie powstaje nasze Ekologiczno-Edukacyjne Centrum. Chcemy stworzyć idealne miejsce na wymianę pionierskich pomysłów, ekologicznych rozwiązań i innowacyjnych metod. Będzie to centrum spotkań, współpracy, dzielenia się wiedzą eko-innowatorów, nauczycieli, terapeutów, naukowców oraz artystów. Będzie to również miejsce, w którym ludzie mogą otrzymać wsparcie w swojej osobistej przemianie, w czasie wielkiej globalnej transformacji.

Od początków działalności Fundacji mieliśmy okazje dzielić się naszymi umiejętnościami oraz metodami uzdrawiania środowiska z tysiącami ludzi z całego świata. Poprzez naszą ciągłą praktykę starożytnej nauki ajurwedyjskiej przez ostatnie 30 lat jesteśmy żywym dowodem na to, że stosowane przez nas rozwiązania, pomagają regenerować, leczyć, odżywiać i przywracać równowagę całych ekosystemów.

Co będziemy oferować:

Terapia Homa

• Ajurwedyjskie techniki pomagające przywrócić Naturze równowagę
  • Agnihotra i jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i środowisko

Rozwój wewnętrzny

• Przestrzeń na wyciszenie
  • Zajęcia z Jogi i Medytacji
  • Warsztaty Samorozwoju
  • Uzdrawianie przez  Dźwięk i Ogień

ARTOTERAPIA I MUZYKOTERAPIA

• Twórcze Zajęcia z samoekspresji
  • Mandala – Arteterapia
  • Zajęcia muzyczne – Medycyna dla duszy

ECO EDUKACJA

• Budownictwo naturalne
  • Ekologiczne ogrodnictwo i pszczelarstwo
  • Ziołolecznictwo
  • Nauka tradycyjnych rzemiosł

Eko Budynek Centrum Światła

Budynek centrum jest wykonany głównie z naturalnych materiałów, takich jak: drewno, glina i słoma, przyjaznych dla środowiska i człowieka.

Ośrodek będzie oferowało 36 miejsc noclegowych.  Na parterze znajduje się wegeteriańska eko-kuchnia ekologiczna oraz jadalnia. Na tym samym poziomie mamy obszerną warsztatownie dla artystów. Dodatkowo znajdą się tam również pomieszczenia do terapii i sauna.

Druga kondygnacja ma formę dwóch oktogonalnych skrzydeł. W pierwszym z nich mieścić się sala seminaryjna połączona z dużym tarasem z widokiem na góry i otaczające lasy. Z tarasu goście będą mogli również podziwiać nasz piękny ekologiczny ogród w formie mandali. W drugim skrzydle znajdują się 4 pokoje dla gości, każdy z osobną łazienką. Trzecia kondygnacja to 8 przestrzennych pokoi gościnnych z łazienkami. Wszystkie wnętrza będą artystycznie wykończone naturalnymi materiałami jak glina i drewno.

Co już wykonaliśmy:

• konstrukcja szkieletowa i pokrycie dachowe
  • ściany z lekkiej gliny i tynki gliniane
  • izolacja zewnętrzna
  • pokrycie elewacji deską modrzewiową
  • instalacja elektryczna i hydrauliczna
  • posadzki w kuchni, jadalni i sali warsztatowej
  • drenaż i kanalizacja
  • instalacja fotowoltaiczna

Co trzeba zrobić:

• wykończenie i wyposażenie 12 pokoi gościnnych
  • wyposażenie kuchni
  • sprzęt i wyposażenie do sali warsztatowej
  • podłogi drewniane i posadzki
  • wykończenie klatki schodowej – stopnie i balustrady
  • oświetlenie dla całego budynku
  • wyposażenie sanitarne łazienek
  • umeblowanie,
  • taras zewnętrzny

Jesteśmy już blisko

Dziękim darczyńcom z różnych stron świata oraz wytrwałej i pełnej entuzjazmu pracy naszych wolontariuszy udało nam się dokonać tak wiele. Aby otworzyć drzwi dla Was wszystkich potrzebujemy jeszcze wykonać ostatnie prace wykończeniowe i zakupić podstawowe wyposażenie.

Z waszą pomocą i wsparciem uda nam się tego dokonać.

Jak możesz pomóc

• Możesz przekazać dowolną kwotę na nasz cel
  • opowiedz znajomym o naszym projekcie i zaproś ich do wsparcia
  • pomóż w promocji udostępniając informacje o naszej kampani w szerszych kręgach np. wyślij maila w swojej społeczności
  • zapisz się na naszego Newslettera i na bieżąco śledzić nasze dokonania
  • udostępniaj nasze posty z naszej strony na Facebooku: Ecovillage Bhrugu Aranya na swoich zaprzyjaźnionych grupach

Twoja darowizna

Kliknij w poniższy przycisk z wybraną kwotą, aby przekazać darowiznę na cele statutowe naszej Fundacji.

Zapoznaj się z Regulaminem Darowizn (otworzy się w nowym oknie).